Set 3 becuri LED OptonicaLED, E14, 6W (40W), 480 lm, A+, lumina neutra
32,36 lei Prețul inițial a fost: 32,36 lei.19,90 leiPrețul curent este: 19,90 lei. TVA Inclus
102 în stoc
Set 3 becuri LED OptonicaLED, E14, 6W (40W), 480 lm, A+, lumina neutra
Eficiență și aplicabilitate
Becurile LED reprezinta o solutie moderna de iluminat, cu un consum de energie foarte mic si o eficienta mare. Astfel becul LED Optonica cu putere de 6W inlocuieste becul traditional de 40W (reducere a consumului de 6 ori). Acest bec LED este compatibil cu majoritatea corpurilor de iluminat cu soclu E14 si este ideal pentru aplicatiile din zona rezidentiala, office sau chiar mai mult.
Lumina neutra 4500K
Lumina poate avea diverse temperaturi de culoare indicate in unitati de temperatura de culoare Kelvin (K). Lampile cu o valoare Kelvin medie 4500 K produc o lumina neutra potrivita pentru orice spatiu in care se desfasoara sau nu activitate.

LED de inalta calitate
Tehnologia cu LED-uri integrata de OptonicaLED este o solutie de ultima generație, având o aprindere instantanee , ceea ce va permite o generare optima a luminii si va aduce culori vii in locuinta sau biroul dumneavoastra.
Economie de energie electrica
Becurile cu LED marca Optonica LED vor economisi considerabil mai multa energie în comparatie cu sursele de lumina traditionale, ajutandu-va sa economisiti bani la facturile de energie dar in acelasi timp si sa contribuiti la protejarea mediului inconjurator.
| Autonomie | 25000 h |
|---|---|
| Clasa de protectie | IP 20 |
| Clasa de eficienta energetica | A + |
| Flux luminos | 480 lm |
| Indice redare culori (Ra) | 80 |
| Material | Plastic |
| Numar bucati/set | 3 |
| Putere | 6 W |
| Putere echivalenta | 40 W |
| Temperatura culoare | 4500 K |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Tip bec | LED |
| Tip lumina | Neutra 4500K |
| Tip soclu | E14 |
| Unghi fascilul lumina | 240 ° |
Produse similare
Becuri LED












Recenzii
There are no reviews yet