Set 3 becuri LED 12W (75W), E27, lumina caldă, 2800K, 1055 lm
41,00 lei Prețul inițial a fost: 41,00 lei.34,90 leiPrețul curent este: 34,90 lei. TVA Inclus
Set 3 becuri led 12W Optonica cuprinde becul led de 12W care inlocuieste becul incandescent de 75W (reducere a consumului de 6 ori) și este compatibil cu majoritatea corpurilor de iluminat cu soclu E27 fiind ideal pentru aplicatiile din zona rezidentiala, office sau chiar mai mult. .
Set 3 becuri LED 12W (75W), E27, lumina caldă, 2800K, 1055 lm
Becurile LED reprezinta o solutie moderna de iluminat, cu un consum de energie foarte mic si o eficienta mare. Astfel becul LED Optonica cu putere de 12W inlocuieste becul incandescent de 75W (reducere a consumului de 6 ori). Acest bec LED este compatibil cu majoritatea corpurilor de iluminat cu soclu E27 si este ideal pentru aplicatiile din zona rezidentiala, office sau chiar mai mult.
Lumina caldă
Lumina poate avea diverse temperaturi de culoare indicate in unitati de temperatura de culoare Kelvin (K). Lampile cu o valoare Kelvin mică 2800 K produc o lumina calda odihnitoare pentru ochi si se preteaza mai ales spatiilor destinate relaxarii, odihnei etc .
Set 3 becuri led 12W de inalta calitate
Tehnologia cu LED-uri integrata de OptonicaLED este o solutie de ultima generatie, avand o aprindere instantanee , ceea ce va permite o generare optima a luminii si va aduce culori vii in locuinta sau biroul dumneavoastra.
Economie de energie electrica
Becurile cu LED marca Optonica LED vor economisi considerabil mai multa energie in comparatie cu sursele de lumina traditionale, ajutandu-va sa economisiti bani la facturile de energie dar in acelasi timp si sa contribuiti la protejarea mediului inconjurator.
| Autonomie | 25000 h |
|---|---|
| Clasa de protectie | IP 20 |
| Clasa de eficienta energetica | A + |
| Flux luminos | 1055 lm |
| Forma | Rotund |
| Indice redare culori (Ra) | 80 |
| Material | Plastic |
| Numar bucati/set | 3 |
| Putere | 12 W |
| Putere echivalenta | 75 W |
| Temperatura culoare | 2800 K |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Tip | Clasic |
| Tip bec | LED |
| Tip dulie | Edison |
| Tip lumina | Calda 2800K |
| Tip soclu | E27 |
| Unghi fascilul lumina | 270 ° |
| Utilizare | Interior |
Produse similare
Becuri LED











Recenzii
There are no reviews yet