Set 3 becuri LED Spot Optonica, GU10, 7W (45W), 500 lm, 110°, lumina alba rece, 6000K
58,31 lei Prețul inițial a fost: 58,31 lei.45,22 leiPrețul curent este: 45,22 lei. TVA Inclus
102 în stoc
Set 3 becuri LED Spot Optonica, GU10, 7W (45W), 500 lm, 110°, lumina alba rece, 6000K
Eficiență și aplicabilitate
Becurile LED reprezinta o solutie moderna de iluminat, cu un consum de energie foarte mic si o eficienta mare. Astfel becul LED Optonica cu putere de 7W inlocuieste becul traditional de 45W (reducere a consumului de 6 ori). Acest bec LED este compatibil cu majoritatea corpurilor de iluminat cu soclu GU10 si este ideal pentru aplicatiile din zona rezidentiala, office sau chiar mai mult.
Lumina alba rece 6000K
Lumina poate avea diverse temperaturi de culoare indicate in unitati de temperatura de culoare Kelvin (K). Lampile cu o valoare Kelvin medie 6000 K produc o lumina rece potrivita cel mai mult pentru spatiile în care se desfășoară diferite activități .

LED de inalta calitate
Tehnologia cu LED-uri integrata de OptonicaLED este o solutie de ultima generație, având o aprindere instantanee , ceea ce va permite o generare optima a luminii si va aduce culori vii in locuinta sau biroul dumneavoastra.
Economie de energie electrica
Becurile cu LED marca Optonica LED vor economisi considerabil mai multa energie în comparatie cu sursele de lumina traditionale, ajutandu-va sa economisiti bani la facturile de energie dar in acelasi timp si sa contribuiti la protejarea mediului inconjurator.
| Autonomie | 25000 h |
|---|---|
| Clasa de protectie | IP 20 |
| Clasa de eficienta energetica | A + |
| Flux luminos | 500 lm |
| Indice redare culori (Ra) | 80 |
| Material | Plastic |
| Numar bucati/set | 3 |
| Putere | 7 W |
| Putere echivalenta | 45W |
| Temperatura culoare | 6000 K |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Tip bec | LED |
| Tip lumina | Rece 6000K |
| Tip soclu | GU10 |
| Unghi fascilul lumina | 110 ° |
Produse similare
Becuri LED












Recenzii
There are no reviews yet